MiastoAktywni.pl

O nas

Miastoaktywni.pl to stowarzyszenie, powołane z myślą o tych wszystkich, którzy dzięki swojej energii, zapałowi i pomysłom chcą zmieniać Wąbrzeźno. Zmieniać je tak, aby nie było ono tylko miejscem zamieszkania i pracy. Chcemy aby Wąbrzeźno było miastem, w którym można realizować swoje pasje i zainteresowania, żyć zdrowym życiem z optymistycznie nastawionymi do nas ludźmi i w pełni korzystać z jego walorów.

Ponieważ w Wąbrzeźnie od dawna debatowano na temat możliwości zorganizowania poważnej imprezy biegowej, stowarzyszenie wzięło sprawy w swoje ręce. Pomysłodawcy przedsięwzięcia – Tomasz Zygnarowski, Maja Zielińska i Zbigniew Markiewicz zamienili kilka zdań, napisali w internecie kilkanaście słów  i w mediach społecznościowych zawrzało… Chęć przystąpienia do stowarzyszenia, które zajęłoby się organizacją biegu od razu zadeklarowało kilkadziesiąt osób, nie wspominając już o chęci uczestnictwa w samym biegu. I tak od słów do czynów. Wiele owocnych spotkań, zebranie założycielskie i 6 kwietnia 2016 stowarzyszenie miastoaktywni.pl zostaje oficjalnie wpisane do KRS.

Pierwszą i jak się później okazało flagową imprezą organizowaną przez stowarzyszenie była Wąbrzeska Dziesiątka. Bieg na dystansie 10km. Trasa wiodła ulicami miasta oraz ścieżkami pieszo-rowerowymi wzdłuż wąbrzeskich jezior. W kolejnych edycjach do imprezy zostały dołączone biegi dziecięco-młodzieżowe oraz marsz nordic-walking.

Dwie kolejne imprezy organizowane przez stowarzyszenie to Swimrun oraz Ergis Mali Twardziele w którym brało udział kilkaset dzieci.

Stowarzyszenie angażuje się także społecznie – corocznie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz zamontowało kilka pojemników w kształcie serca na plastikowe nakrętki.