Kim jesteśmy?

Miastoaktywni.pl to młode stowarzyszenie, powołane z myślą o tych wszystkich, którzy dzięki swojej energii, zapałowi i pomysłom chcą zmieniać nasze miasto. Zmieniać je tak, aby nie było ono tylko miejscem zamieszkania i pracy. Chcemy aby Wąbrzeźno było miastem, w którym można realizować swoje pasje i zainteresowania, żyć zdrowym życiem z optymistycznie nastawionymi do nas ludźmi i w pełni korzystać z jego walorów.

Jak powstaliśmy?

Ponieważ, w Wąbrzeźnie od dawna debatowano na temat możliwości zorganizowania poważnej imprezy biegowej, wzięliśmy sprawy w swoje ręce. My – pomysłodawcy przedsięwzięcia – lider Tomasz Zygnarowski oraz Maja Zielińska i Zbigniew Markiewicz. Kilka zamienionych zdań, kilkanaście napisanych słów i w mediach społecznościowych zawrzało… Szczerze, byliśmy bardzo mile zaskoczeni aż tak dużym odzewem. Chęć przystąpienia do stowarzyszenia, które zajęłoby się organizacją biegu od razu zadeklarowało kilkadziesiąt osób, nie wspominając już o chęci uczestnictwa w samym biegu. I tak od słów do czynów. Wiele owocnych spotkań, zebranie założycielskie i oczekiwanie na wpis  stowarzyszenia miastoaktywni.pl do KRS. I co? Mamy to!!! 6 kwietnia 2016 stowarzyszenie miastoaktywni.pl zostaje oficjalnie wpisane do KRS.

I teraz zaczyna się ciężka praca, ale dzięki  wszystkim osobom, z którymi spotkaliśmy się w miastoaktywnych nic nie wydaje się straszne.

Wąbrzeska Dziesiątka ma być ukłonem wobec wąbrzeskich biegaczy, których mamy coraz więcej, ale także bodźcem dla lokalnej społeczności, który nakłoni ją do aktywnego spędzania czasu. W przyszłości planujemy, również inne aktywności, ale teraz chcemy skupić się na tym co najważniejsze. A, że kondycja w bieganiu to kluczowa sprawa, w każdą sobotę organizujemy wspólny trening. Na który zapraszamy wszystkich chętnych. Do zobaczenia. Zbiórka Pl. Jana Pawła II godzina 8:15.

Władze Stowarzyszenia

Jarosław Andrzej Stachowski – Prezes Zarządu
Iwona Urszula Ciesielska-Dąbrowska – Wiceprezes Zarządu
Marlena Jadwiga Zygnarowska – Członek Zarządu
Robert Sylwester Ratajczak – Członek Zarządu
Zbigniew Władysław Dul – Członek Zarządu
Błażej Gilewski – Członek organu nadzoru
Wojciech Jan Chabior – Członek organu nadzoru
Magdalena Ewa Zygnarowska – Członek organu nadzoru

Nasz statut

Nasz statut możecie pobrać klikając tutaj.